Magical Land
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome to rpg land!
 
HomePortalSearchRegisterLog in
Latest topics
» Ce faci acum?
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:29 pm by Topaz

» Spune un oras
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:29 pm by Topaz

» Spune o tara
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:29 pm by Topaz

» din 1000 in 1000
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:28 pm by Topaz

» din 10 in 10
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:28 pm by Topaz

» din 100 in 100
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:27 pm by Topaz

» din 5 in 5
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:27 pm by Topaz

» din 2 in 2
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:27 pm by Topaz

» O culoare pentru userul de mai sus
Witching Hour I_icon_minitimeFri Nov 03, 2023 2:27 pm by Topaz

Top posting users this month
No user

Magical Land :: «Magic worlds » :: Transylvania
Witching Hour
Elisabeth Krigory
Elisabeth Krigory
Designer
Sex : Female
Mesaje : 109
Puncte : 124
Varsta : 28
Localizare : Home sweet home

Message posté le : Fri Mar 10, 2023 10:34 am
Witching Hour Zk1DeeF
Azi se implinesc 100 de ani de la macelul pe care l-au facut oamenii cu fostul meu Coven. Acum aveam altul nou, mai puternic si mai unit decat cel vechi.

In seara asta era luna plina si aveam de gand sa ii rasplatim pe oamenii simplii din oras cu o surpriza magica. Din moment ce tot rad de noi cu iitatiile lor de witchcrafts si spiritism, o sa le arat euce inseamna cu adevarat magie si spiritism.E timpul ca suratele mele sa se razbune pe urmasii acelor nestiutori.

Inainte eram toate bune si ii ajutam cu tot ce tinea de natura si pana si sa adune recoltele. Dupa ce ne-au nimicit eu am inceput sa aduc nenorociri asupra lor. De la furtuni la secete sau inundatii.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/
Zuma Lee
Zuma Lee
fantasy
Sex : Female
Mesaje : 26
Puncte : 34
Varsta : 15
Localizare : Havana

Message posté le : Mon Mar 13, 2023 10:16 am
Witching Hour F2u___flower_branch_divider___right_by_profiledecor_dckumoi-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjMiLCJwYXRoIjoiXC9mXC8yNTQyNWZiMi1iYzk0LTQzNDktOGQ4YS02ZWFiYjRkNmNjZDJcL2Rja3Vtb2ktMDE5MTIyZjMtN2FmYS00ZjcxLWI5OGYtMDUxNmU1NjU0ZTYzLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0xOTcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Primavara incepuse cum nu se poate mai ingrozitor. Era o vreme atat de urata si mohorata incat nu iti venea sa arunci un animal afara. Satul nostru parea ca si batut de un blestem. Peste tot se simtea o atmosfera apasatoare si plina de suparare. De zici ca dragonii iti apasau umerii si inima. 
Elisabeth Krigory
Elisabeth Krigory
Designer
Sex : Female
Mesaje : 109
Puncte : 124
Varsta : 28
Localizare : Home sweet home

Message posté le : Tue Mar 28, 2023 9:59 am
Witching Hour Zk1DeeF
Pana cand rasare lune o sa fie numai ceata si nori, nimeni nu o sa se bucure de soare si nu o sa aiba parte de nici-un gram de caldura.

In noaptea asta o sa facem ritualul pentru a-i pedepsii pe urmasii celor care au indraznit sa ne acuze ca suntem fiinte rele si demonice. Ei ne-au transformat in asa ceva, nu eram noi de la inceput asa.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/
Zuma Lee
Zuma Lee
fantasy
Sex : Female
Mesaje : 26
Puncte : 34
Varsta : 15
Localizare : Havana

Message posté le : Tue Mar 28, 2023 9:29 pm
Witching Hour F2u___flower_branch_divider___right_by_profiledecor_dckumoi-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjMiLCJwYXRoIjoiXC9mXC8yNTQyNWZiMi1iYzk0LTQzNDktOGQ4YS02ZWFiYjRkNmNjZDJcL2Rja3Vtb2ktMDE5MTIyZjMtN2FmYS00ZjcxLWI5OGYtMDUxNmU1NjU0ZTYzLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0xOTcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Deja incepea sa le lase de seara si o ceata ciudata invaluia satul. Eram atat de curioasa ca sa aflu ce se intampla, incat imi propusem sa ies afara la luna plina. Chiar dacă parea riscant, trebuia sa fac aceasta nebunie. 
Elisabeth Krigory
Elisabeth Krigory
Designer
Sex : Female
Mesaje : 109
Puncte : 124
Varsta : 28
Localizare : Home sweet home

Message posté le : Wed Mar 29, 2023 12:38 pm
Witching Hour Zk1DeeF
Imi strang fetele intr-un luminis din padure si incepem sa invocam spirite si sa le trimitem catre oras. Incepem cu micii spiridusi care sa se joace cu lucururi oamenilor. Aceea erau cei mai inofensivi, nu raneau fiintele vii, doar le mutau lucrurile si enervau la culme animalele de comapnie.

Dupa un timp invocam voci. Voci de spirite, de demoni, de orice. Asta o s ase joace cu mintea oamenilor. Din nou, nu aveau sa le faca foarte mult rau, doar ii faceau paranoici cu soaptele lor si cu vorbele pe care le spun.

Apoi veneau fantomele. Astea erau ceva mai violente si mai prezente. Puteau ranii oamenii, dar nu cine stie ce. Zgarieturi, vanatai, nimic care sa le puna viata in pericol. Voiam sa ii speriem, nu sa ii omoram, totusi.

Cei mai violentii o sa fie demonii, dar aceea pot fii controlati numai intre 3:10 si 4:10 in noptile cu luna plina. Nici noi nu am fii riscat sa ii invocam daca am stii ca nu ii putem alunga inapoi. Acei demoni o sa fie o provocare pana si pentru noi.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/
Zuma Lee
Zuma Lee
fantasy
Sex : Female
Mesaje : 26
Puncte : 34
Varsta : 15
Localizare : Havana

Message posté le : Mon May 01, 2023 12:14 pm
Witching Hour F2u___flower_branch_divider___right_by_profiledecor_dckumoi-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjMiLCJwYXRoIjoiXC9mXC8yNTQyNWZiMi1iYzk0LTQzNDktOGQ4YS02ZWFiYjRkNmNjZDJcL2Rja3Vtb2ktMDE5MTIyZjMtN2FmYS00ZjcxLWI5OGYtMDUxNmU1NjU0ZTYzLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0xOTcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Imi iau la mine o amuleta de ametist, un pandantiv de cristal de cuart clar si un pandantiv cu piatra lunii. Insa, deasupra mea o capa neagra batuta pe interior cu pietre tip zale impotriva fortelor malefice. In picioare aveam niste cisme facute din piele de phoenix. In mana avand un toiag din lemn de acacea cu un varf ascutit din cristal de angelit. Noaptea incepea sa devina stapana, iar drumul era luminat de luna. Insa cu cat ma apropiam de padure, cu atat simteam o prezenta stranie. Insa acea prezenta numai buna nu era. 
Elisabeth Krigory
Elisabeth Krigory
Designer
Sex : Female
Mesaje : 109
Puncte : 124
Varsta : 28
Localizare : Home sweet home

Message posté le : Mon May 08, 2023 12:29 pm
Witching Hour Zk1DeeF
Acum ori niciodata, toti cei care mai au sangele muritorilor care mi-au omorat familia o sa aiba parte de speriaturile vietilor lor. Asa cum ne-au speriat pe noi si ne-au gonit din casele noastre, asa o sa-i speriem noi pe ei sa ii facem sa se mute de aici si sa ne recuperam locul.
https://rpc-and-anime.forumotion.com/
Sponsored content

Message posté le :

Witching Hour
You cannot reply to topics in this forum