Welcome to rpg land!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Balul Bobocilor

Go down 
AuthorMessage
Wyndrunner Greysky
new
new
Wyndrunner Greysky

Sex : Female
Puncte : 10
Gold : 0
Varsta : 33
Localizare : Centorus

Balul Bobocilor Empty
PostSubject: Balul Bobocilor   Balul Bobocilor Icon_minitimeTue Apr 16, 2019 10:33 am

Era seara iar in campusul studentesc se dadea o mare petrecere. Balul Bobocilor pentru noii studenti din campus. Fusesem de curand admisa in randul noilor studenti. Chiar daca eram o centaurita venita din adancul spatiului ceilalti ma accptasera printre ei.
Acum ma aranjasem pentru petrecere. Hotarasem sa port un tricou roz, o sa araba care arata ca un covoras rosu cu roz pe spate, O fundita roz la baza cozii si o stea albastru deschis in varful cozii, o floare in par drept ureche, un colier de argint la gat si o ghirlanda de flori multicolore la imbinarea jumatatii umane cu cea de cal. Desigur si potcoave sub forma de cizmulite roz.
In timp ce ma pregateam sa ies se pare ca ma suna cineva. Unul dintre colegii mei care se pare ca era in intarziere si avea nevoie de mine sa poata ajunge la timp la petrecere caci taxiurile erau super aglomerate si nu erau disponibile.
Deja eram foarte entuziasmata si incantata la gandul ca cineva va sta calare pe spatele meu in sa in timp ce merg in zbor pe deasupra orasului spre petrecerea Balului Bobocilor.
-Sigur ca vin sa te iau. Ajung in 5 minute. Ii spun eu citinduse bucuria si incantarea in vocea mea.

Back to top Go down
Aisling Bamfy
new
new
Aisling Bamfy

Sex : Female
Puncte : 26
Gold : 0
Varsta : 24
Localizare : Dublin

Balul Bobocilor Empty
PostSubject: Re: Balul Bobocilor   Balul Bobocilor Icon_minitimeThu Jul 18, 2019 1:33 pm

Era o seara placuta de vara. In campusul studentesc deja se simtea euforia pregatirilor pentru balul bobocilor. Cei mari erau implicati in pregatirea evenimentului ce urma sa vina.

Balul Bobocilor
Back to top 
Page 1 of 1