Welcome to rpg land!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

A fairy in campus

Go down 
AuthorMessage
Sharma Sanara
new
new
Sharma Sanara

Sex : Female
Puncte : 43
Gold : 0
Varsta : 33
Localizare : Braila

A fairy in campus  Empty
PostSubject: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 9:20 am

Epoca moderna, anul 2019.

In campusul studentesc din Londra, intr-o zi isi facu aparitia la fereastra unei camere o zana. Privea curioasa intr-o camera a campusului. parea ca cauta un loc sigur. In urma ei o creatura ciudata ca un grifon de marimea unui soim dadea impresia ca vrea sa o vaneze. Cand zana zbura de pe pervazul ferestrei deschise pe birou, creatura ce o urmarea batu in retragere.
Back to top Go down
Leya Shambala
new
new
Leya Shambala

Puncte : 6
Varsta : 19
Localizare : Peru

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 2:20 pm

Ma plimbam linistita prin campus alaturi de prietenele mele. La prima vedere totul parea atat de plictisitor incat nu imi venea sa cred. Asteptam sa apara ceva interesant si palpitant pentru a distruge monotonia.

new
new
Sharma Sanara

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 3:56 pm

Zburasem in interiorul unei camere a unuia dintre căminele campusului fara a îmi da seama ca sunt observata de cineva sau ca respectiva camera aparține e a cuiva care tocmai m-a observat. Si nici nu aveam vreo noțiune asupra legilor acestei lumi. Nu realizasem la început ca greșisem intrând nepoftita in camera cuiva.
Back to top Go down
Amanda Wook
new
new
Amanda Wook

Puncte : 21
Varsta : 24
Localizare : Bistrita

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeThu Apr 11, 2019 10:29 am

Era o zi obisnuita de primavara. Cerul era senin, din cand in cand se mai auzeau ciripitul pasarelelor si fluturii care zburau din floare-n flore. Atmosfera placuta te imbia la relaxare si iti scotea toate gandurile negative pe care le mai aveai.

new
new
Sharma Sanara

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeThu Apr 11, 2019 11:02 am

Zburam prin camera de camin cautandu-mi un loc unde sa ma asez. Ma asezasem pe un birou langa un teanc de carti si caiete si stateam pe un dictionar folosindu-l pe post de scaun datorita grosimii lui.

Last edited by Sharma Sanara on Sat Apr 13, 2019 4:25 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Amanda Wook
new
new
Amanda Wook

Puncte : 21
Varsta : 24
Localizare : Bistrita

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeSat Apr 13, 2019 2:05 pm

Inca stateam si pivesteam cu fetele.
A: -Si ce planuri aveti pe week-end?
G: -Ma gandeam sa dam un party la noi in camera. Ce parere aveti?
T: -Suuper! Asa facem gasca.

new
new
Sharma Sanara

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitimeSat Apr 13, 2019 4:31 pm

Stateam pe birou si asteptam. Imi era frica sa ies afara deocamdata. Eram atat de ingandurata incat nu realizasem ca cineva se apropia de camera si urma sa deschida usa si sa ma vada. Stateam pe dictionarul de pe birou ca pe un scaun in pozitia picior peste picior, in spatele meu aflandu-se un laptop inchis, in dreapta mea un tanc de carti si in stanga mea un teanc de caiete.
Back to top Go down
Sponsored content

A fairy in campus  Empty
PostSubject: Re: A fairy in campus    A fairy in campus  Icon_minitime

Back to top Go down

A fairy in campus
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Fairy-Max
» Popeye