Welcome to rpg land!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

After WW3

Go down 
AuthorMessage
Lexus Mila
new
new
Lexus Mila

Sex : Female
Puncte : 10
Gold : 0
Varsta : 33
Localizare : New York

After WW3  Empty
PostSubject: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 8:39 am

Anul 2100 dupa al 3-lea razboi mondial. Razboiul a fost foarte scurt detonandu-se noua inventie. 3 mega-bombe neutronice Una in Mexic, alta in mijlocul Europei si a 3-a in Moscova. Drept urmare toata lumea a fost invaluita intr-un nivel de radiatii fara precedent devenind un urias Cernobal. Toata viata biologica de pe cele 4 mari continente America de Nord, America de Sud, Europa si Asia se dezintegrase instantaneu. Singurii supravietuitori ramanand neafectati cei din Australia.
Pe cele 4 mari continente viata luase o alta turnura. Lumea de acolo devenise o lume noua, Lumea robotilor. Oricine ar fi calatorit intracolo ar fi descoperit o lume populata de androizi super inteligenti  care se puteau transforma in masini.
Mila era o fata android din ultima generatie de dinainte de Marele Razboi.
Afland ca mai exista supravietuitori hotarase sa mearga in Australia si sa preia cu orice pret conducerea omenirii care a mai ramas pentru a preveni ca lumea care a mai ramas sa fie predispusa unui nou razboi.
De fapt acesta va fi modul in care va cunoaste sufletul ei potrivit chiar daca fac parte din doua specii diferite. Ea android si el unul dintre oamenii supravietuitori ai marelui razboi.

Mila se imbarcase intr-un avion autonom care o duse catre Sydney din Australia.
Ajunsa acolo se angajase la inceput ca secretara a guvernului dar incet incet avansa in functii dand dovada de ambitie si perseverenta si fiind buna in tot ce face.
La un moment dat se intampla ceea ce nimeni nu se astepta. Urmasa actuala a Reginei Elizabeta a II-a, priministrul Australiei si Guvernatorul Australiei. Cei mai importanti 3 oameni ce conduceau Australia singurul continent ramas neafectat de razboi, murisera subit in aceeasi zi. Drept urmare ramasese ca singura alternativa ca Mila la functia de secretar general al guvernatorului ce o detinea atunci, sa preia cea mai inalta functie in stat. Trezindu-se peste noapte sefa intregului stat al Australiei, realizase ca planul ei functionase. La televizor stirile despre o conducatoare robot faceau maximul de audienta. Dar masurile anuntate de ea ingrozeau toata lumea.
O armata de sute de mii de drone soldati impanzise Australia tinand-o indr-o dictatura.
in curand dronele Milei dvenira celebre pentru impiedicarea la timp a sute de mii e crime si jafuri. Dar in acelasi timp pentru abuzuri dictatoriale precum arestarea fumatorilor care terminau tigarea in locuri unde nu existau cosuri de gunoi pe considerentul ca ar urma sa arunce tigarea pe jos. Deasemenea dronele se comportau violent cand se adunau un grup de cateva persoane considerand ca vor inabusi orice semn de revolta.
Back to top Go down
Brad Miller
new
new
Brad Miller

Sex : Male
Puncte : 51
Gold : 1
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 8:53 am

Deja anul 2100 se anunta un an foarte greu. Era destul de dificil sa supravietuiesti in asemenea perioade. Radiatiile erau mari, foametea in floare si oamenii se luptau care mai de care pentru suprematia supravietuirii.

Lexus Mila
new
new
Lexus Mila

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 9:10 am

Desi eram constienta de duritatea masurilor pe care le luam, le consideram absolut necesare pentru prevenirea infractionalitatii si izbucnirea unui nou conflict.

Unele dintre noile masuri anuntate de mine erau:

Distrugerea tuturor armelor si a tot ce ar putea insemna arma inclusiv arma alba. Inclusiv disparitia cutitelor, si a lamelor de ras. Oamenii fiind obligati sa aiba o drona asistent car sa le taie painea sau pentru a se barbieri sa foloseasca aparate electrice de ras ori sa aiba o drona asistent care sa ii barbiereasca.
Batele de bassebal trebuiau incuiate in vestiarele stadioanelor neavand voie sa paraseasca incinta stadioanelor. Orice bata ce parasea stadionul era confiscata si distrusa.
orice arma sau potentiala arma gasita asupra cuiva era confiscata si distrusa iar proprietarul risca inchisoarea.
2. Conflictele personale puteau fi rezolvate prin jocuri sportive.
3. Impartirea egala a resurselor facuta de catre un computer, nimeni nu era mai sarac sau mai bogat decat altcineva. Munca era in totalitate realizata de roboti iar oamenii nu aveau ce face decat sa piarda timpul aiurea avand asigurat in mod egal o sursa de venit egala pentru toti.
Back to top Go down
Brad Miller
new
new
Brad Miller

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 9:13 am

In timp ce stateam in buncar, observ cum arsita facea tot mai multe ravagii. Fiintele moarte putrezeau vazand cu ochii. Doar cativa supravietuitori mai erau pe langa mine, restu erau in alte bunkere. Supravietuia fie care cum putea, insa ne cinsideram o familie unita.

Lexus Mila
new
new
Lexus Mila

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 9:23 am

In acest timp in lumea exterioara, sute de mii de computere lucrau intens ca un tot unitar la o solutie pentru eliminarea efectelor radiatiilor pentru ca lumea supravietuitoare sa se poata intoarce la casele lor.
Back to top Go down
Brad Miller
new
new
Brad Miller

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 1:45 pm

Din cand in cand mai luam cate o gura. Nu trebuia sa consumam apa pentru ca risca sa fie fatal pentru noi.

Lexus Mila
new
new
Lexus Mila

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 10, 2019 2:18 pm

Trimisesem mai multe drone in buncarele supravietuitorilor. Ele carau provizii de apa curata si mancare. Si proiectau un mesaj pe peretele buncarelor:

-Salutari dragi Pamanteni, eu sunt Lexus Mila, noua conducatoare a planetei sau ce a mai ramas din ea. Va asigur ca computerele si robotii mei fac tot posibilul pentru ca atmosfera planetei sa fie restabilita din nou la valorile initiale prin eliminarea radiatiilor si teraformarea planetei din nou. V-am trimis provizii insa va avertizez sa resperctati planul de ratie fiindca noi robotii gasim cu greu materie prima ne radiata si proviziile sunt limitate. Va reamintesc ca orice iesire din buncare este periculoasa si de aceea este complet interzisa. Va reamintesc ca fiecare buncar e inconjurat de soldati roboti cre au ordine precise pentru a nu lasa pe nimeni sa iasa si pe nimeni neautorizat sa intre.

Totusi ratiile trimiseerau foarte mici facand lumea sa se simta ca intr-un regim dictatorial.

Back to top Go down
Brad Miller
new
new
Brad Miller

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeThu Apr 11, 2019 10:25 am

Deja am inceput sa auzim o voce care nu parea a fi pamanteana. Oare de unde venea? Nimeni nu stia aceat raspuns.

Lexus Mila
new
new
Lexus Mila

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeThu Apr 11, 2019 10:37 am

Drona care transmitea mesajul isi facu aparitia in buncar. Si arata proiectand pe perete folosindu-l drept ecran fata noului conducator al lumii, o tanara android.
Back to top Go down
Amanda Wook
new
new
Amanda Wook

Puncte : 21
Varsta : 24
Localizare : Bistrita

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitimeWed Apr 17, 2019 12:18 pm

In peisaj apar si eu ca si o bagacioasa oarecare.

After WW3  Empty
PostSubject: Re: After WW3    After WW3  Icon_minitime

Back to top Go down

After WW3
Back to top 
Page 1 of 1